Torty muffinkowe

 

Jedną z coraz popularniejszych form tortów weselnych są torty skłądające się z muffinek (babeczek) oraz jednego tortu dla Państwa Młodych.

Muffinki, czyli babeczki czekoladowe są dekorowane kremem (waniliowym, czekoladowym,  wiśniowym) lub bezą (białą lub kolorową). Wierzch, w zalezności od koncepcji wesela, jest dekorowany cukrowymi kwiatkami, motylkami, serduszkami itp. Każdy z gości otrzymuje własną babeczkę.

Dla Państwa Młodych przygotowywany jest dodatkowo jeden większy tort dekorowany w stylu angielskim, którego dekoracja jest powiązana z muffinkami i często jest dekorowany ręcznie robionymi figurkami stylizowanymi zgodnie z koncepcją wesela.

Poniżej przykładowa realizacja dwóch tortów muffinkowych. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu w celu zaprojektowania indywidualnego wzoru tortu.

Smaki tortu dla Państwa Młodych:

- śmietanowo- owocowy: trzy puszyste biszkopty- w tym jeden kakaowy- nasączone ponczem*, przełożone delikatnym kremem śmietanowym i kremem śmietankowym z dodatkiem konfitury owocowej**: wiśniowej, z czarnej porzeczki, z maliny)

- śmietanowo- czekoladowy: trzy biszkopty- w tym jeden kakaowy, dwa maślane- nasączone ponczem, przełożone delikatnym kremem śmietanowym*** i kremem śmietanowym z dodatkiem belgijskiej czekolady****

- śmietanowy z truskawkami: trzy puszyste biszkopty- w tym jeden kakaowy- nasączone ponczem, przełożone bitą śmietaną*** i zanurzonymi w niej kawałkami truskawek

- czekoladowy: trzy puszyste kakaowe biszkopty, nasączone ponczem, przełożone kremem maślanym czekoladowym (z mlecznej i gorzkiej czekoaldy belgijskiej)

- śmietanowy z wiśniami: trzy puszyste kakaowe biszkopty, nasączone ponczem, przełożone bitą śmietaną z dodatkiem całych wiśni macerowanych w wiśniówce

- orzechowy: trzy puszyste biszkopty orzechowe*****, przełożone kremem maślanym orzechowym (orzech włoski) z dodatkiem karmelizowanych orzeszków

- kawowy: trzy puszyste biszkopty kawowe przełożone delikatnym kremem śmietanowym z dodatkiem kawy arabiki ******


Minimalna waga tortu:

- tort dla Państwa Młodych waży min. 1,5 kg- w zależności od smaku i dekoracji

- waga ostateczna tortu może różnić się +/- 10% od zamówionej.

 

Muffinki:

- babeczki mogą być wykonane w różnych wariantach smakowych (babeczka czekoladowa z wykończeniem kremem czekoladowym, waniliowym, wiśniowym lub bezą) 

- dekoracja muffinek jest indywidualnie ustalana z zamawiającym

 

Informacje o surowcach:

    * poncz do nasączania tortów przygotowujemy w zalezności od smaku tortu (np. do tortów czekoladowych dodawana jest odrobina koniaku, do tortów owocowych- sok z cytryny, do kawowych- kawa espresso)

   ** wszystkie konfitury z owoców stosowane w naszych produktach są wykonywane w naszej pracowni, z owoców świeżych lub mrożonych, z dodatkiem cukru i pektyny (jako naturalnej substancji żelującej)

  *** delikatny krem śmietanowy jest przygotowany z naturalnej śmietany (zaw. tł. 30%), a swoją gładkość zawdzięcza opracowanemu przez nas procesowi pasteryzacji i nie ma w nim żadnych sztucznych dodatków. W naszej firmie nie używamy produktów typu "śmietana roślinna". Bita śmietana jest przygotowana także z naturalnej śmietany (zaw. tł. 30%), po jej napowietrzeniu dodawany jest jedynie cukier i żelatyna dla utrzymania jej delikatnej struktury.

 **** czekolada belgijska używana w naszych wyrobach jest specjalnie wyselekcjonowana i nie zawiera żadnych innych tłuszczy roślinnych niż masło kakaowe, dzięki czemu jest ona wyśmienita i pozawala na tworzenie szerokiej gamy czekoladowych wyrobów (od tortów po praliny).

***** orzechy, pistacje, migdały do naszych produktów są przez nas wyprażane oraz siekane lub mielone na gładką pastę (100%, bez żadnych innych składników). Tak przetworzone są naturalnymi i jedynymi naturalnymi dodatkami smakowymi do biszkoptów, kremów, śmietany i pozwalają na uzyskanie pełni smaku oraz koloru.

 

 

 

Tort angielski nr 502b
Waga prezentowanego tortu - od 2,5 kg.
opis »Tort angielski dwupiętrowy z ręcznie wykonanymi figurkami z masy cukrowej
Tort muffinkowy- Herbaciane róże